Obmedzte politikom imunitu

Autor: Marcel Zúbrik | 1.2.2012 o 11:01 | (upravené 1.2.2012 o 18:34) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  474x

Ste rozhorčení z toho, ako politici nechcú obmedziť svoju imunitu? Ukážte im, že sa vám to nepáči. Urobte tak už hneď pri vchode do vášho obchodu, reštaurácie, baru. Bojíte sa nedotknuteľnosti politikov? Ukážte svoj strach na svojej webstránke.

Dajte najavo svoj názor jednoduchým symbolom, zakazujúcim vstup, tak ako sa zakazuje vstup tu nezamestnaným osobám, kočíkom, korčuliarom a podobne. Ukážte, že si uvedomujete, aký je poslanec s imunitou potenciálne nebezpečný jedinec, keďže nemusí niesť zodpovednosť za svoje činy. Veď poslanec po vstupe do vášho obchodu môže kradnúť, rozbíjať, pokojne vám aj ublížiť, no s poslaneckou imunitou, nebude reálne za svoje činy stíhaný.

Neobmedzujte poslanca na základe jeho politických názorov, pohlavia, orientácie, etnika, či farby pleti. Imunita je právny stav, ktorý môžu poslanci hocikedy zrušiť a môžu tak urobiť iba oni. Stačí ak sa vzdajú svojej imunity a radi ich obslúžime. Obmedzte ich imunitu tým, že vyjadríte svoj strach, zo zneužívania zákona umožňujúceho takúto nadradenosť jedného človeka nad druhým.

Tento problém postihuje celú spoločnosť. Žiaľ na trhu informačných a zákazových tabúľ z neznámeho dôvodu chýba jednoduchý symbol, ktorý by vyjadroval zákaz vstupu pre poslancov s imunitou. Preto som sa rozhodol túto dieru na trhu zaplniť a poskytujem verejnosti zdarma symbol a grafické podklady obsahujúceho tento symbol, pre ľahké svojpomocné vyhotovenie tabuľky, nálepky na dvere, či ikonky na webstránku.

Tu je PDF súbor pre vytlačenie zákazu:

PDF pre tlac zakazu
"Zákaz vstupu politikom s imunitou"

Tu sú ikonky pre web:

webicon 1 webicon 2 webicon 3

Tu je linka na ZIP súbor, v ktorom je to všetko pekne zabalené:

Imunita ZIP

Priložené grafické podklady poskytujem zdarma k použitiu ľubovolným spôsobom bez nároku na odmenu. Licencia pod ktorou by som ich rád vypustil je Creative commons, žial právny stav na Slovensku ešte stále neumožňuje týmto spôsobom bezplatne poskytnúť svoju tvorbu. Nie som členom žiadneho autorského združenia a tiež prehlasujem, že nebudem nikoho žalovať za použitie tu zverejnených súborov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Ministra SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta, problémom sú stíhačky

Modernizáciu slovenského letectva chce minister odložiť.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?